Posted by admin on January - 15 - 2018 | Comments Off

Sektor ubezpieczeń jest największym rynkiem doglądanym przez krajowy rejestr pieniężny w Polsce. Dziś ubezpieczyć można praktycznie wszystko, na dodatek przed wszystkimi zagrożeniami oraz ryzykami. Zazwyczaj jednak wyprzedawanym ubezpieczeniem jest ubezpieczenia samochodowe – czyli ubezpieczenia od odpowiedzialności obywatelskiej. Wyróżniamy trzy newralgiczne grupy zabezpieczeń OC: ubezpieczenie OC pojazdu, OC zawodowe oraz OC w życiu prywatnym. Tu ubezpieczenia oc chroni nas przed ciągami finansowymi, kiedy wyrządzimy szkodę na osobie czy też mieniu w trakcie kierowania pojazdem ustawowo dopuszczonym do ruchu drogowego. Na pewno tanie ubezpieczenia oc chroni przed odpowiedzialnością związaną ze szkodami powstałymi w wyniku pracy: gdy zostanie uszkodzone powierzone mienie, kiedy błąd narazi konsumentów lub pracowników na straty i tak dalej. Ostatnia grupa zabezpieczeń OC chroni nas przed odpowiedzialnością w życiu prywatnym: gdy w czasie wolnym od pracy zdarzy się coś, za co będziemy musieli ponieść odpowiedzialność finansową powiązaną z uszkodzeniem mienia czy też zdrowia osób trzecich – na przykład przez awarię w mieszkaniu, której skutki odczują sąsiedzi.